Spor

“Hiçbir kulüp başkanı bu şekilde apar topar makamı terk etmemeli”

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, basın toplantısında yaptığı açıklamayla görevi bırakacağını duyurdu. Son yapılan seçimde Fikret Orman’ın rakiplerinden biri olan Hürser Tekinoktay, Orman’ın aldığı bu kararı değerlendirdi.

Tekinoktay, ”Orman’dan böyle bir davranış beklemiyordum. Hiçbir kulüp başkanı, bu şekilde apar topar, bulunduğu makamı terk etmemeli. Bu işin bu kadar basit olmaması lazım” ifadelerini kullandı. Hürser Tekinoktay aday olacak mı? Fikret Orman’ın aldığı bu karar hakkında ne düşünüyor?

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Hürser Tekinoktay’ın açıklamaları şu şekilde:

Fikret Orman’ın basın toplantısını izlemedim. Arkadaşlarım bana gelişmeyi telefonla bildirdiler. Sayın Orman’ın Tevfik Yamantürk ile görüşmesi sonrasında görüş bildirmemiz daha sağlıklı olur. Demek ki Orman halen karar verememiş. 19 yıldır kan değişikliği ihtiyacı vardı aslında. Spor kulübü başkanı, aldığı yükümlülükleri, mali, sportif ve etik olarak bir sonrakine en uygun şartlarla bırakmalıdır. Kurumsallık ve geleneklerin devam edeceği şekilde vazifeyi bırakmalıdır.

Hiçbir kulüp başkanı bu şekilde apar topar, bulunduğu makamı terk etmemeli. Bu 3.vaka olur. Ben Fikret Orman’dan böyle bir davranışı beklemiyordum. Kendi çevreme de söylüyordum. Orman bırakıp kaçmaz, gitmez diyordum. Sayın Orman, “Gol gol” diye bağırmalarına alınmış. Orman’ın getirdiği hocaya karşı da sorumlulukları var. İşler düzgün gitmiyor. Camianın, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören vakası yaşamaması lazım. Camianın da bunu kabul etmemesi lazım.

Yarın bir başka başkan gelecek, insanların yapma dediklerini yapacak, istediği gibi harcama yapacak. Sonra ben gidiyorum diyecek. Bu işin bu kadar basit olmaması lazım. Beşiktaş, sorumluluk sahibi bir anlayışla yönetilmeli. Tevfik Yamantürk ile Fikret Orman’ın görüşmesi, camiaya karşı tüm sorumlulukları hissettirecek şekilde olması lazım.

3 ay önce yapılan seçim öncesinde de kan değişikliği gerektiğini Fikret Orman’ın anlamış olması lazım. 3 ayda ne değişti? Baskı ve çalışma ortamına ayak uyduramayacaksanız aday olmayacaktınız. Aday olup, yeniden bir takım kurup, hoca ile anlaşıp 5.haftada bırakıp gidemezsiniz.

Biz 3 ay önce yarıştan çıktık. 0 ile girip, seçime katılanların hür iradesiyle oy aldık. Toplu taşıma kullanmadık, birilerini ağırlamadık. Biz Beşiktaşlıların desteğiyle seçimden çıktık. Maç zaten yeni oynanmıştı. Mayıs ayında biz takımı alıp kulübü başarılı şekilde yarıştırmak istiyorduk. Görevi eğer almış olsaydık şu anda Alanyaspor’un önünde lider bizdik. Biz seçimi kazanamadık ama mevcut yönetim anlayışı kaybetti demiştim. Beni, toplu taşıma ile gelenler, Metal İş Sendikası üyeleri bana oy atmadı ben küstüm diyemem. Biz Beşiktaş’ın zor gününde hep yanındayız. Takımımız için her şeyi yaparız.

Fikret Orman’ın muhalefet ve seyirci ile de işbirliği yapması lazımdı. Başkan Orman futboldan da anlamıyor. Şu andaki 3 aylık süreci daha önceden adım adım söylemiştik. Sayın Orman’ın keşke bizlerle de dirsek teması olsaydı, koca camiayı hep birlikte doğru enerjiyle yönetebilseydik. Bu süreç hiç iyi gitmedi.

Mali tablo, Mayıs ayında da aynıydı. Üzerine Ziraat Bankası’ndan ne olduğu belli olmayan bir kredi anlaşması yapıldı. Bir borç yükü daha geldi. Beşiktaş neticede büyük bir taraftar kitlesine sahip. Bu badireleri atlatır. Ama sportif olarak yarıştığı yer basit bir yer değil. Demek ki başkan da takımdan ümidi kesmiş. Bu takımın daha da kötü gideceğini görüyor ki bu yolu seçti. Takımın durumu, mali durumdan da zor.

Beşiktaş büyük bir camiadır. Biz çok zor günler geçirdik. Zor günlerden çıkarak Büyük Beşiktaş olduk. Buralardan çıkmasını da biliriz. Kimse Beşiktaş’ın daha zor duruma düşeceğini düşünmesin. Beşiktaş formasını giymek isteyen futbolcu çoktur, seveni çoktur. Panik yapacak bir durum yok. Beşiktaş bu olanların altından kalkmasını da bilir.”

Kaynak: Beşiktaş Postası

Beşiktaş Postası

Kendini Beşiktaş’la özdeşleştirmiş, "Beşiktaş Ruhu"nu her tarafında hissedenlerin sesi Beşiktaş Postası'nda yankılanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu