Spor

Divan Kurulunun noter dayatmasına tepki yağıyor

Beşiktaş Divan Kurulu’nun başkan adaylarının toplaması gereken 250 imza için tüzükte böyle bir madde olmamasına rağmen noter şartı getirmesi siyah beyazlı camiada tepki yarattı.

Başkan adaylığı için topladığı 300’e yakın imzanın görüntülerini paylaşan Hürser Tekinoktay yaptığı açıklamada “Kıymetli Beşiktaşlılar. 5-6 aydır değerli kongre üyelerimizin, Adaylığım için şahsıma teveccüh göstererek gönderdikleri tüzüğe uygun, ıslak imzalı 300’e yakın dilekçeyi paylaşıyorum. Sürecin hukuki platforma taşınmadan çözüleceğini umuyorum. Gelişmeleri sizlere aktaracağım” ifadelerini kullandı.

Kıymetli Beşiktaşlılar

5-6 aydır değerli kongre üyelerimizin, Adaylığım için şahsıma teveccüh göstererek gönderdikleri tüzüğe uygun, ıslak imzalı 300’e yakın dilekçeyi paylaşıyorum.

Sürecin hukuki platforma taşınmadan çözüleceğini umuyorum.

Gelişmeleri sizlere aktaracağım. pic.twitter.com/UnOKukacQw

— Hürser Tekinoktay (@tekinoktay) April 9, 2019

Birçok kongre üyesi de Divan Kurulu’nun tüzüğe aykırı uygulamasına tepki gösterdi.

Tepkilerden bazıları şöyle;

Tüm Besiktas JK üyelerini adaylik icin yasadisi dayatilan NOTER sartina karsi durma konusunda dayanismaya davet ediyorum. Lutfen 1 twit atin!

— RÜZGAR SAĞNAK (@ruzgarsagnak) April 9, 2019

Tüzüğümüzde yer almayan, Başkan adaylarının 250 imza ile önerilir maddesi Divan başkanlığı tarafından Noter şartı getirilmesi demokratik seçime vurulmuş bir darbedir,Anayasaya, eşitlik ilkesine aykırıdır https://t.co/XZC4eWPUtm

— Unal Ceval-16412 (@UCeval) April 9, 2019

BJK Divan Kurulu Tüzükte olmayan hukuka aykırı hiçbirşeyi keyfine göre YORUMLAYAMAZ!

TÜZÜĞÜMÜZ DİYORKİ Başkan adaylarının toplaması gereken en az 250 imza dilekçesi yeterlidir !

Yok Noter onaylı imza
Yok Divan yöneticisi önünde imza

BEŞİKTAŞ KİMSENİN BABASININ ÇİFTLİĞİ DEĞİL !

— ! L K Ξ Γ (@1903KongreUyesi) April 9, 2019

Başkan adaylığı süreci ile ilgili bu duyuruya göre Divan Kurulu BJK Tüzüğünü kendince yorumlamış ve başkan adayı olarak önerileceklerin dilekçelerinin noter onaylı olmasını istemiş. Tüzük çok net bir şekilde “ıslak imzalı” derken noter onayına ne gerek var anlamak mümkün değil.

— Mesut URGANCILAR (@MesutURGANCILAR) April 9, 2019

düşmüş bir divan kurulu tüzükte olmayan noter dayatmaya kalkıyo…

— California Chrome (@dubawi1903) April 9, 2019

Sn @BesiktasJK yönetim ve divan kurulları; tüzüğümüze göre seçimli genel kurulda aday olmak için noter şartı aranmamaktadır yanlış duyurunuzu lütfen düzeltin

— mehmet çamurdan (@memolingrand) April 9, 2019

@Besiktas Tüzüğümüzde noter tastiği diye ibare yoktur eski divan başkanı da aynı hatayı yapmıştı ama ne yazık ki koltuğu gitti hukuksuzluk ülkede pik yapmış bizde yapalım mantığı yanlıştır tüzüğe uyulması için özen gösterilmelidir pic.twitter.com/30BC6oSNlE

— Bülent Uzun (@bulentuzun) April 9, 2019

Kaynak: Beşiktaş Postası

Beşiktaş Postası

Kendini Beşiktaş’la özdeşleştirmiş, "Beşiktaş Ruhu"nu her tarafında hissedenlerin sesi Beşiktaş Postası'nda yankılanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu