Seyahat

Bali’ye ne zaman gidilir? Bali’de nerede kalınır?

Bali’ye ne zaman gidilir? Bali’de nerede kalınır? Bali tatili ne kadar? İşte Bali tatili hakkında bilmeniz gerekenler…

Endonezya’nın küçük bir adası olan Bali, özellikle yeni evliler arasında en popüler balayı yerlerinden biri.

Pirinç terasları, kokulu mutfağı, çarpıcı plajları, zengin kültür ve gelenekleri, görkemli tapınakları, sonsuz sahil şeridi ile dünyanın en ünlü adalarından.

Bali’de balayının maliyeti nedir?

Bali’ye kişiye özel seyahatler planlayan tur operatörü World Travel Service (WTS) , maliyetin kişinin kalacağı otele, gitmek istediği tarihe ve gerçekleştirmek istediği etkinliklerin sayısına göre değişebildiğinin altınını çiziyor. Ayrıca havayolu şirketleri sene içerisinde sıkça promosyonlar yaptıklarından seyahatlerinizi planlarken mutlaka bir seyahat ofisini aramanızı öneririz. BALİ ADASI TURLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bali’ye ne zaman gidilir?

Bali’yi ziyaret etmek için en uygun zaman Nisan – Ekim ayları arasındadır. Çünkü bu dönemde Bali’de sıcaklık idealdir ve seyahat etmeyi kolaylaştırır.

Ancak burada önemli olan Bali’yi ziyaret etmek isterseniz, ziyaretinizden önce rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Vize’ye gerek yok

Bali’ye turizm için seyahat eden Türk pasaport sahiplerinin vizeye ihtiyaçları yoktur.

Bali’de gezilecek yerler

Bali en iyi günbatımlarını izleyebileceğiniz bir ada. Çiftlerin dinlenmek ve birbirleriyle vakit geçirmek için tercih edebilecekleri nadir destinasyonlardan. Ada, şehirde büyük turistleri çeken nadir ve görkemli flora ve fauna ile çevrili.

Bali’ye gittiğinizde tapınakları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sakin biryerde bulunan Tanah Lot Tapınağı da özellikle, gün batımı manzarası ile ünlüdür.

Bali’nin güneydoğusunda yer alan Nusa Penida, bölgedeki en fotojenik manzaralara sahip. Buraya günü birlik giderek şnorkelli yüzme ve tüplü dalış yapabilirsiniz.

Ubud’un pirinç teraslarının yakınında inşa edilen Bali salıncakları, oldukça popüler bir yer. Bali’nin en çok çekilmek istenen ilk 3 fotoğraftan birisi şüphesiz Bali Salıncağı.

Bali’ye gidip Bali salıncağında poz vermeden dönen yok diyebiliriz.

Doğal Tegenungan şelalesi, Ubud’dan uzak olmayan yemyeşil ormanın ortasında yer alıyor. Burası, yağmur mevsimi boyunca mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Şelalenin tabanı, ziyaretçilerin dalış yapabileceği doğal bir havuza sahip.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu